Back to school. Wyprawka szkolna do liceum

Matura z historii to obiekt pożądania wśród osób, które chcą studiować takie kierunki, jak filozofia, psychologia, czy też historia. Osoby posiadające egzamin dojrzałości zdany pozytywnie z tego przedmiotu, są również mile widziani na takich uczelniach, gdzie wykładana jest także archeologia sztuki. Nauki na pewno będzie dużo, aby móc dobrze zaliczyć maturę. Są takie osoby, które nie skupiają swoich sił na tym przedmiocie, ale na innych oni wolą pozostać z historią w zakresie podstawowym, wykorzystując podczas lekcji, taki podręcznik, jak "Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Historia jest jednym z przedmiotów, który uczniowie kojarzą z nudą. Nie ma się co dziwić. Lekcje bowiem często są rutynowe oraz mało urozmaicone. Uczniowie bowiem zmuszeni się do zapamiętywania wielu informacji, takich jak choćby daty danych wydarzeń oraz nazewnictwo bitw, wojen i tym podobnych. Nauka historii wcale jednak nie musi tak wyglądać! We współczesnym świecie powstaje wiele książek, które w sposób ciekawy obrazują nam przeszłość. Jedną z nich jest "Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe", Dlaczego warto wybrać podręcznik wydawnictwa WSiP? O tym więcej poniżej.

Nowoczesna forma

"Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe" autorstwa Jarosława Czubatego oraz Piotra Szlanty umożliwia efektywną naukę historii w ciekawy sposób. W środku bowiem znajdziemy siedem działów tematycznych dotyczących wydarzeń od 1815 roku do okresu międzywojennego. Jakie zabiegi zastosowano, by uczniowi łatwiej pracowało się z książką? Najważniejsze informacje zostały pogrubione, co pozwala na lepsze zapamiętywanie. Wiele tekstów źródłowych oraz ilustracji pobudzi natomiast wyobraźnię ucznia, co sprawi, że nauka stanie się przyjemnością, a nie zwykłym obowiązkiem. Po każdym dziale znajdziemy lekcję powtórzeniową, która zbiera wszystko, co najważniejsze oraz systematyzuje wiedzę zdobytą przez ucznia. Wszystko to otrzymać możemy za jedyne kilkadziesiąt złotych. Jak natomiast możemy wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce?

Studia

Uzyskanie wysokiego wyniku z matury historycznej na poziomie rozszerzonym gwarantuje szerokie perspektywy związane ze studiowaniem. Prawo, socjologia czy też psychologia to tylko niektóre z kierunków, gdzie egzamin jest punktowany. By się do niej odpowiednio przygotować, oczywiście nie wystarczą jedynie podręczniki dotyczące podstaw materiału. Są one jednak potrzebne, by zrozumieć fundamenty historyczne. Warto je więc mieć w zasięgu ręki!